Blouse

489 грн

249 грн

Size

XS
 

In stock

Blouse

Stylish cotton blouse which perfectly fits . Front placket and cuffs are trimmed with beautiful strass-buttons. Special appeal of this blouse are sleeves that are decorated with running stitches. Sleeves have long cuffs on 3 buttons. Together with the blouse there is an elegant bow tie, which is great as an accessory.

Blouse length: 56 cm/ sleeves 61 cm

Fabric: cotton 95%, elastane 5%

Feel confident and beautiful in this blouse!

Color: orange.

Reviews

Grade 
2015-05-25

Отличная блузка. На ОГ-87 и ОТ-68 идеально подошел размер М. Также всегда радует вежливость и оперативность сотрудников интернет-магазина.

Grade 
2015-02-28

людмила55576 - скоріше за все, так, трохи не співпадає за зростом чи об\'емомгрудей. Я маю таку саму проблему в деяких моделях блуз. Користуюся маленькою булавкою або брошкою в місці де росходиться :)

Grade 
2015-02-28

на сайті не можна написати відгук двічі про одну модель,хочу уточнити щодо бірюзової блузи такої моделі,насправді на параметри 86-68-95 навіть за таблицею максимальний розмір М,і цей розмір не тісний,тим більше,що сукні навіть вільні цього розміру,я уточнювала,що плечі,спинка,ОГ на місці і більша,Л буде однозначно велика,а от чуть вище талії вона навіть не те,що в натяжку,а гудзики розміщені таким чином,що між гудзиками в цьому місці пілочка відхиляється,така особливість моделі,мабуть,не підходить до статури

Write a review

Blouse

Blouse

Stylish cotton blouse which perfectly fits .

Customers who bought this product also bought:

other products in the same category: